Aktorzy teatralni z niepełnosprawnościami

Dotknięte mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa,microcefalia i trudno mówić i chodzić. To doświadczają aktorzy grupy teatr. Jennifer urodził się z microcefalia. Ma 24 lata, wszystko rozumie co do Aktorzy teatralni niego mówią, ale nie może mówić. Do połączenia użyj swoje ręce i robi gesty. I choć było kilku znajomych, zawsze coś robi. Ma pracę, jak Concierge przez całą dobę i w wolnym czasie – aktorka teatru.Cuda Ogrodu, Yasser Pietrow i Diana Hernandez, są również i aktorzy, jak Jennifer cierpiących jakimikolwiek rodzajami niepełnosprawności. Wszystkie one są częścią grupy teatr Contentarte, gdzie również są młodzi ludzie, którzy nie cierpią niepełnosprawnych i tych, którzy zajmują się zapamiętać dialogi. Reszta załogi, używając wyrażenia, dla ciała i inne umiejętności, aby poruszać się na scenie.

aktorzy teatralni
Do tej pory zostały zaprezentowane w czterech przypadkach, adaptację utworu mały Książę, zwany „mały Książę ” bez granic”. Montażem, trwało ponad sześć miesięcy, bo minął czas, zapoznając się ze sobą, a następnie rozpoczęły się próby, utożsamiali postaci, opracowali kostiumy i przygotowaniu podłoża, – wyjaśnia Jean Carlos Maltez, jeden z profesorów.Diana Hernandez również jest aktorką i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W niej to, że lubi tańczyć, więc większość postaci, które on wykonuje, mają tę funkcję. Ona przenosi swoje ręce i nogi z trochę trudności. Nie może mówić wyraźnie, ale umie czytać i pisać, to do końca szkoły podstawowej. Poza stołem montażowym, aktorzy teatralni trochę nieśmiała, ale wspinając się na scenie zamienia się w młodą bezpieczny i pewny siebie.

Grają jak zawodowi aktorzy teatralni

Ona, jak i jego towarzysze, urodził się w Granadzie, i przyszedł w Centrum Kompleksowego Rozwoju Serca Cieszę się, że instytucja, która promuje ta grupa teatr, kilka lat temu. On przyszedł, aby terapia i włączać się w terapii zajęciowej, gdzie im pomagają integrować się i stać się bardziej niezależne. Od ubiegłego roku wszedł do grupy „teatr”.To samo stało się i z Cudami ogród Warzywny, który cierpi na zespół Downa i 16 lat. Otworzyła się miłość do teatru w Contentarte. I choć po raz Aktorzy teatralni pierwszy zostały zaprezentowane było mu trochę przykro, min zdobył się na odwagę. „Lubię działać, lubię działać z moimi przyjaciółmi” – mówi, uśmiechając się, jak to trzymaj ręce do piersi.

Z wszystkich, jedynym, który nie może chodzić-to Jaser Perez, ale to nie przeszkadzało mu przyjmować rolę w pracy, którą zaprezentowali kilka miesięcy temu. Dla niego to było trochę trudno przystosować się do tej nowej strony, bo choć ma 28 lat, zawsze byli zależni od pomocy innych, aby przesunąć go w fotel. I, co znajduje się w Sercu zabawy było nauczyć się poruszać samodzielnie.W pracy, na przykład, była jedna scena, w której jego bohater musiał poruszać się z boku na bok na scenie i zajęło mu kilka minut, aby to zrobić, bo nie jest przyzwyczajony pchać jego wózek.Oficjalnie, jako grupa Contentarte zostały przedstawione cztery razy. Pierwszy był na początku tego roku w Centrum kultury Hiszpanii, po ponad sześciu miesięcy przygotowań. Tego dnia było jeszcze 20 minut, aby wyjść na scenę, a w sali było około dwustu osób.

„Ja się nie martwiła. Było mi trochę przykro, ale już po mnie przyjechał” – mówi Cuda ogród Warzywny, który występował jako kwiat w twórczości.
Może być ciekawe: Tak – Managua, dla których używają laski lub wózka.Pozostali aktorzy Contentarte odpowiada, jak i Cuda. Mówią, że szły one bezpieczne i co im się podobało, doświadczenie. Tym nie mniej, Patricia Fernandez, dyrektor Serca Cieszę się, twierdzi, że wiele z nich nerwowego do ostatniej chwili.

Grupa teatr Contentarte jest częścią programu Centrum Kompleksowego Rozwoju Serca się Cieszę, organizacji Aktorzy teatralni pozarządowej, która pomaga dzieciom i dorosłym, którzy cierpią z powodu niepełnosprawności. Świadczenia terapii psychologicznej, fizjoterapii, terapii, stymulacji i język, a poza tym, jest projekt wprowadzenia w społeczeństwie, w którym pomagają dorosłych niepełnosprawnych być niezależne, a niektóre z nich otrzymują miejsca pracy.