Morfologia krwi – jak i gdzie ją wykonać?

Posted by admin on

morfologia krwiAnaliza krwi-to jest, gdy próbka krwi zostanie wyjęty do analizy w baso laboratorium. Lekarze wysyłają badania krwi w celu oceny takich rzeczy, jak stężenie glukozy, hemoglobiny lub leukocytów w krwi. To może pomóc w identyfikacji problemów, takich jak choroba lub stan zdrowia. Czasami badania krwi mogą pomóc im dowiedzieć się, jak dobrze działa narządu (np. wątroby lub nerek).Morfologia krwi to badanie krwi, który pomaga lekarzowi sprawdzić łączną liczbę różnych typów komórek krwi. Pełna analiza krwi.:czerwonych krwinek, które rozprowadzają tlen do różnych części ciała, leukocyty, które pomagają walczyć z infekcjami, płytki krwi, które pomagają krwionośnego grudkowania, zatrzymanie krwawienia.

Dlaczego robisz ten test?

Morfologia krwi może być wykonane w ramach zwykłego badania lekarskiego, jako test przesiewowy, czy dlatego, że dziecko źle się czuje. Całkowita liczba krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi człowieka może dostarczyć lekarzom informacji o ewentualnych problemach zdrowotnych, takich jak niedokrwistość, morfologia krwi, jak baso morfologia infekcje, stany zapalne i inne choroby.Jak powinniśmy przygotować się do pełnego testu krwi? Twoje dziecko może normalnie jeść i pić, jeśli tylko mu nie będzie musiał przejść jeszcze jeden test równocześnie z wstępnych postem. Należy poinformować lekarza dziecka o wszelkich lekach, które zażywasz, ponieważ istnieją pewne leki, które mogą mieć wpływ na wyniki testu. Również poinformować lekarza, jeśli twoje dziecko zrobili transfuzji krwi lub jeśli jesteś palaczem. Oba baso mogą mieć wpływ na pełną analizę krwi.Fakt, że twoje dziecko nosi t-shirt z krótkim rękawem w dzień analizy, może ułatwić sytuację; mogą również nosić zabawkę lub książkę, żeby się odprężyć.W morfologia większości badań krwi próbka krwi jest pobierana z żyły. W tym celu pracownik medyczny:U niemowląt krew może być pozyskana z nakłucia pięty. Po oczyszczeniu obszaru krwi pracownik będzie małe przebicie na pięcie dziecka małej igły (lub lancetem), aby zebrać małą próbkę krwi.

Co może wykazać baso morfologia krwi? 

Usuwanie próbki krwi powoduje jedynie dyskomfort tymczasowego charakteru, i jedyne co czujesz, to krótki zastrzyk.Czy mogę być ze swoim synem podczas testu? Rodzice często mogą zatrzymać się z dziećmi podczas badań krwi. Postaraj się, aby twoje dziecko zrelaksowany i powiedział mu być bardzo spokojni, bo napięte mięśnie mogą utrudniać krwawienie. Twoje dziecko może chcieć odwrócić wzrok od igły, gdy uderza w skórę i kiedy miała krew. Pomóż dziecku się zrelaksować, poprzez głębokie oddechy lub śpiewając swoją ulubioną piosenkę.Większość testów trwa zaledwie kilka minut. Czasami to może kosztować dużo, aby znaleźć żyły, dlatego specjalisty opieki zdrowotnej, może trzeba spróbować ją więcej niż jeden raz.Pracownik wyciąga gumę i igłę, a następnie dotrze do obszaru wacikiem lub płytą, aby przestała krwawić. Po usunięciu może pojawić się niewielki siniak, który powinien zniknąć po kilku dniach.Próbki krwi są przetwarzane za morfologia krwi pomocą maszyny, a wyniki mogą trwać od kilku godzin do kilku dni, aby być gotowym. Jeśli wyniki testu wskazują na potencjalny problem, lekarz poprosi o inne badania, aby dowiedzieć się, w czym tkwi problem i jak ją leczyć.